عشق به؟
سلام خوش امدید
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩۱ :: ٩:۱٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده : نسیبه طهوری

بسم الرب الزهرا

آلبرت انیشتین فیزیکدان بزرگ معاصر، در آخرین رساله علمی خود با عنوان دی ارکلارونگ Die Erklarung : به معنای بیانیه که درسال 1954 در آمریکا و به زبان آلمانی نوشت، اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح داده و آن را کامل ترین ومعقول ترین دین دانسته است.
این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه انیشتین با مرحوم آیت الله العظمی بروجردی است.انیشتین در این رساله نظریه نسبیت خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از کتاب های شریف نهج البلاغه و بحارالانوار تطبیق داده و نوشته است که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی شود وتنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده نسبیت را ارائه داده ولی اکثر
دانشمندان آن را نفهمیده اند.
یکی از این حدیث ها حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می کند که::هنگام برخاستن از زمین، لباس یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می خورد و آن ظرف واژگون می شود. اما پس از اینکه پیامبر اکرم(ص) از معراج جسمانی باز می گردند مشاهده می کنند که پس از گذشت این همه زمان، هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است. انیشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه;نسبیت زمان; دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می نویسد.انیشتین همچنین در این رساله معاد جسمانی را از راه فیزیکی اثبات می کند. او فرمول ریاضی معاد جسمانی را عکس فرمول معروف نسبیت ماده و انرژی می داند:E = MC2 << M = E :C2یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشددوباره می تواند عینا به تبدیل به ماده و زنده شود.انیشتین در این کتاب همواره ز آیت الله بروجردی با احترام و به لفظ بروجردی بزرگ یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ حسابی عزیز یاد کرده است.اصل نسخه این رساله اکنون به لحاظ مسایل امنیتی به صندوق امانات سری لندن (بخش امانات پروفسور ابراهیم مهدوی) سپرده شده و نگهداری می شود. این رساله را پروفسورابراهیم مهدوی (مقیم لندن) ، با کمک یکی از اعضاء شرکت اتومبیل سازی بنز و به بهای 3000000دلار از یک عتیقه فروش یهودی خریداری کرد.دستخط انیشتین در تمامی صفحات این کتابچه توسط خط شناسی رایانه ای چک شده و تأیید گشته است.به راستی چرا ما جا ماندگان از راه خدا هرگز به این احادیث توجه نمی کنیم ؟؟؟؟ !!!!!

 

برگرفته از سایت شهید اوینیموضوع مطلب :
پيوندها
نويسندگان
صفحات وبلاگ
RSS Feed

جاوا اسكریپت